KIckbike RaceMax Mark I - black

Kickbike RaceMAX 28 Mark I

13. 07. 2018

Většina seriových koloběžek končí tam, kde by jiní rádi začínali. Pro ně tu máme naše typizované řady Mark, Air a Renegade.

Nyní představujeme Mark I s cenou od 25 000Kč. Mark II bdue s cenou od 35 000Kč a závodní stroj Mark III s karbonovými koly a cenou od 45 000Kč. Ale zpět k Mark I.

Stavby mají smysl vždy za určitých podmínek. Aktuálně výměna jakékoliv sestavy (kola, kokpit, vidlice) ze seriovky nemá smysl a je lepší stavět přímo ,,od rámu". A když už se staví, má smysl zohlednit poměr cena/výkon. Zaměřili jsme se na cenovou hladinu 25 000Kč.

Vzhledem k dřívějším zkušenostem, našemu zaměření na váhu (ale ne na úkor ceny nebo kvality), jsme s dodavateli vymysleli zapletená kola, která značíme KBR. Pro Mark I jsme se přiblížili k váze kol Campagnolo Zonda. Ložiskové náboje, vyšší 20 děrové ráfky, černé špice se zesílenou hlavičkou a mosazné niple. Ano, lehčí by to mohlo být, ale není nutné. A pláště? Continental UltraSport v šíři 25mm. Cajk!

Vidlici jsme zvolili nekompromisně - karbonovou Trigon s tapered hliníkovým krkem. Široké aerodynamické nohy v kombinaci s příkladnou tuhostí, rozumnou vahou a zajímavým designem.

Kokpitu vládne hliník, představce v rozmezí 80-130mm a řidítka v šířkách 580-660mm. Gripy ověřené pěnosilikony ESI Chunky nebo Red Monkey.

Bezpečné zastavení se snadnou údržbou má na starosti brzdový komplet Shimano Sora. Uvolňovací páčka čelistí pro lehké vyndání kol, brzdové páky se správnou geometrií pro silniční brzdy.

Jako první je tu Kickbike RaceMAX 28 Mark I.

V základní ceně není problém barevných kombinací, bílá/černá řidítka s představcem nebo barevné gripy doladěné s bowdeny a plášti.

Kickbike RaceMAX 28 Mark I

rám - Kickbike RaceMAX 28
vidlice - Trigon RC61
kola - KBR Mark I
pláště - Continental UltraSport 25mm
brzdy - Shimano Sora
řidítka - hliníková, 580-660mm
představec - hliníkový, 70-130mm
gripy - Red Monkey/ESI Chunky
váha - 7,2 kg
cena - od 25 000Kč dle konfigurace